WDROŻENIA SERVUS COMP KRAKÓW

WIRTUALIZACJA, BACKUP

WDROŻENIA - NOWE TECHNOLOGIE W BANKU

Wirtualizacja to konsolidacja szeregu rozproszonych maszyn, które przekształcamy w wirtualną przestrzeń. Otrzymujemy w efekcie zintegrowaną i ujednoliconą platformę, zaprojektowaną tak, by prosto i bezpiecznie zarządzać rozmaitymi zasobami, aplikacjami, danymi i urządzeniami wprost z centrum danych organizacji (ang. data center). Moc obliczeniowa przydzielana jest centralnie i dynamicznie. Stosując mechanizmy wirtualizacji likwidujemy niepotrzebną złożoność infrastruktury IT a w związku z tym – mamy także wpływ na możliwość zredukowania dotychczasowych kosztów.

Należy zwrócić uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa rozwiązań opartych o wirtualizację zasobów i - zgodnie z dobrymi praktykami - zapewnić odpowiednią nadmiarowość rozwiązania, a całość odpowiednio wyskalować. Zazwyczaj adekwatnym sposobem jest budowa klastrów wysokiej dostępności (HA, ang. High Availability). Odpowiednio skonfigurowane i wyposażone we właściwe oprogramowanie klastry takie dostarczają możliwości właściwie bezprzerwowej pracy w przypadku awarii. Zabezpieczenie rozwiązania zwirtualizowanego jest o tyle ważne, że jeśli na jednym fizycznym serwerze uruchamiamy wszystkie zwirtualizowane usługi, to serwer ten staje się tzw. pojedynczym punktem awarii (ang. Single point of failure) – jego awaria spowoduje brak dostępu do wszystkich krytycznych usług uruchomionych w przedsiębiorstwie.

Dominujące na rynku produkty to oprogramowanie VMware, MS Hyper-V a oprócz nich – różnego rodzaju rozwiązania open-source, które oferują duże możliwości, ale za cenę braku profesjonalnego wsparcia producenta.

 

Należy dokładnie zaplanować realizację wdrożenia
wirtualizacji w naszym biznesie.

My możemy w tym Państwu pomóc.

 

Jeśli zajdzie potrzeba, pomożemy także w doborze odpowiedniego licencjonowania oprogramowania uruchamianego w klastrach wirtualizacyjnych. Warto o tym pamiętać, ponieważ w modelu HA zmienia się licencjonowanie produktów np. firmy Microsoft (licencje CAL serwerów, serwer SQL i jego licencje).

Dzięki wirtualizacji użytkownicy otrzymują lepsze usługi.  Dział  IT jest w stanie reagować na dynamizm środowiska biznesowego i wprowadzać innowacje, co wcześniej nie było możliwe. W efekcie końcowym uzyskujemy lepszą produktywność, mobilność i ciągłość biznesową w miejscu pracy a zasoby naszego środowiska IT są wykorzystane najpełniej.

BACKUP

Polityka backupu oraz archiwizacji to kluczowe elementy bezpieczeństwa informatycznego. Czas potrzebny na odtworzenie danych po awarii i przywrócenie funkcjonalności ( RTO ) oraz ilość danych, na utratę których możemy sobie pozwolić ( RPO ) powinny być dokładnie przemyślane oraz dobrane. Servus Comp od wielu lat wspomaga Firmy w procesie doboru i dopasowania optymalnych rozwiązań do profilu działalności i procesów biznesowych w Państwa Firmie.

Co robimy:

  • Pomagamy Państwu oszacować ilość i zmienność danych.
  • Doradzamy, co i jaką procedurą backupu objąć.
  • Pokazujemy, jakie rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo informatyczne są aktualnie dostępne.
  • Obrazujemy wymagania, jakie przed systemem backupu stawia wirtualizacja serwerów.
  • Wdrażamy politykę backupu.

Systemy backupu należy dobierać wyjątkowo starannie - to one odpowiadają za nasze strategiczne dane. Jest wielu dostawców systemów do backupu oraz wielu producentów sprzętu do jego wykonywania.

Samo wdrożenie backupu, bez jego odpowiedniego zaplanowania, może skutkować całkowitą lub częściową nieprzydatnością kopii zapasowej w sytuacji awaryjnej, co udowodniły na przykład sytuacje, gdy duże przedsiębiorstwa zainfekowane zostały programami szyfrującymi dane (ransomware).

Nasze doświadczenie, profesjonalny personel pozwala nam pomóc Państwu. Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami, którzy wybiorą, zainstalują i wdrożą  w życie kompleksowy system backupu krytycznych danych w Państwa Firmie.

 

Servus Comp Data Security , Świętokrzyska 12/403 30-015 Kraków
 
tel.  +48 12 631 91 22   biuro@servus-comp.pl
PODEJMIEMY DLA PAŃSTWA KAŻDE WYZWANIE!