SZKOLENIE PREMIUM BANK – ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZARZĄDU BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W ZAKRESIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH I CYBERBEZPIECZEŃSTWA

PREMIUM BANK ODPOWIEDZIALNOŚC ZARZĄDU BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W ZAKRESIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH I CYBERBEZPIECZEŃSTWA servus-comp.pl premiumbank.zadbajobezpieczenstwo.pl
 
Nasza koleżanka szkoleniowiec i audytor z Servus Comp miała przyjemność prowadzić kolejne szkolenie w Fundacji Rozwoju Bankowości Spółdzielczej w Krakowie. Temat szkolenia wyjątkowo na czasie:
 

SZKOLENIE PREMIUM BANK

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZARZĄDU BANKU SPÓŁDZIELCZEGO

W ZAKRESIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

I CYBERBEZPIECZEŃSTWA

odpowiedialność zarządu bankuW czasie szkolenia omawiane były zagadnienia związane z zakresem ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa informacji i zachowaniem tajemnicy bankowej. Duże zainteresowanie wzbudził temat zapobiegania incydentom bezpieczeństwa.

Na pracownikach banków tkwi obowiązek przestrzegania zasad ochrony danych. W tym zakresie wiele wspólnego mają przenikające się zasady zawarte w Rekomendacji D KNF, w ustawie o CYBERBEZPIECZEŃSTWIE i RODO.

Zarządy banków  i pracownicy doskonale zdają sobie sprawę, że w razie utraty stabilności systemu ochrony danych kara, która może być nałożona na bank przez PUODO jest nieunikniona. Może skutkować wysokimi grzywnami, a co gorsza utratą wizerunku banku w oczach Klientów.

Podczas szkolenia wyjaśniono również jak monitorować incydenty, jak na nie reagować i jak im skutecznie przeciwdziałać, wdrażając odpowiednie narzędzia.

Sporą część audytorium stanowiła grupa prezesów banków oraz inspektorów ochrony danych osobowych.

 

Szkolenie było podzielone na 6 głównych tematów: 

  • Wprowadzenie w tematykę bezpieczeństwa informacji w Banku Spółdzielczym
  • Odpowiedzialność Zarządu Banku w zarządzaniu systemem ochrony informacji
  • Podstawowe zasady przetwarzania danych osobowych
  • Czy Inspektor Ochrony Danych jest potrzebny?
  • CYKL DEMINGA W ZARZĄDZANIU BEZPIECZEŃSTWEM INFORMACJI
  • CYBERBEZPIECZEŃSTWO – aspekty praktyczne

odpowiedialność zarządu banku spółdzielczego

Wszystkich zainteresowanych zagadnieniami cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu

Servus Comp
Anna Stręk   anna.strek@servus-comp.pl


Zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Servus Comp Data Security , Mazowiecka 25/502  30-019 Kraków  
tel.  +48 608 407 668, +48 12 631 91 22   biuro@servus-comp.pl
PODEJMIEMY DLA PAŃSTWA KAŻDE WYZWANIE!

Dodaj komentarz